במעגל הספרות

אתר העזר בספרות של המורה אורית וייסלברג

ברוכים הבאים למרחב הבעה עברית באתר במעגל הספרות. העברית היא שפה המשתייכת לקבוצת הלשונות השמיות הצפון מערביות. בעברית נכתבו רוב ספרי התנ"ך, כל המשנה, רוב הספרים החיצוניים ורוב המגילות הגנוזות. מאז שנפסק הדיבור בלשון חז"ל במאה השנייה לספירה לא הייתה העברית לשון מדוברת כשפת אם. עם זאת, חשוב לזכור שבתקופת ימי הביניים נעשה שימוש בעברית כלשון כתב בספרות הרבנית בכתב. העברית הייתה בשימוש גם כלשון הגויה, בבתי הכנסת ובבתי המדרש.

בסוף המאה התשעה עשרה ובתחילת המאה המאה העשרים התחולל באירופה ובארץ- ישראל, תהליך המכונה תחיית הלשון העברית. במסגרת תהליך זה הפכה השפה העברית מלשון כתובה המשמשת לצרכים דתיים ללשון מדוברת. את התהליך הוביל אליעזר בן יהודה (1858-1922) ואלו שהקימו את בתי-הספר העבריים ברחבי הארץ, בתקופת העלייה הראשונה והשנייה.

כיום, השפה העברית שגורה בפינו והיא משמשת כשפה הרשמית והעיקרית של מדינת ישראל.

מרחב זה יוקדש לפעילויות מתוקשבות בנושא הבעה עברית שנועד להכשיר תלמידים שיאהבו את השפה העברית וישתמשו בה בעל-פה ובכתב באופן תקין, יעשירו את לשונם וירחיבו את דעתם בנושא.


"ראוי לו לאדם, שינסה להביע את עצמו לפי מיטב רצונו ולא בהתאם להתפשרות הכנועה עם דלות שפתו" ש. נוי

Warning: mysqli_connect(): (HY000/2002): Network is unreachable in /storage/content/48/1004948/msifrut.com/public_html/habaha.php on line 61 Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, boolean given in /storage/content/48/1004948/msifrut.com/public_html/habaha.php on line 62